TOP 8. Co trzeba zobaczyć będąc na wakacjach w Tunezji?

Co trzeba zobaczyć będąc na wakacjach w Tunezji ?

Tunezja to północnoafrykański kraj, który od lat jest jedną z popularniejszych destynacji turystycznych. To śródziemnomorskie państwo może poszczycić się pięknymi, piaszczystymi plażami, ciepłym, błękitnym morzem oraz światowej klasy zabytkami. Sprawdźcie także nasz artykuł "Najważniejsze regiony turystyczne w Tunezji. Który wybrać na wakacje?".

 

Sprawdź naszą ofertę wczasów w Tunezji

1. Amfiteatr El Jem

Amfiteatr w El Jem znajduje się w małej miejscowości o tej samej nazwie w środkowej Tunezji, około 60 km na południe od Sousse. Jest to bardzo dobrze zachowana pamiątka z czasów Imperium Rzymskiego. Jego wielkość przyćmiewa okoliczne zabudowania. Amfiteatr mógł pomieścić 30 tysięcy widzów, ma 30 m wysokości i średnicę ponad 100 metrów, przez co dorównuje rozmiarom najpopularniejszemu zabytkowi tego typu czyli rzymskiemu Koloseum.

 

2. Sidi Bou Said

Sidi Bou Said to niewielkie miasteczko znajdujące się na szczycie stromego klifu, z którego rozciąga się niesamowity widok na Morze Śródziemne. Miejscowość jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsce w Tunezji zwłaszcza, że znajduje się bardzo blisko Tunisu czyli stolicy kraju. Miasteczko jest urocze i wyjątkowe. Za sprawą swojej oryginalnej architektury i pięknego położenia stało się inspiracją dla wielu artystów z całego świata. Odwiedzających zachwycają bielone domy i uliczki, ramy okien z kutego żelaz i charakterystyczne niebieskie drzwi. W Sidi Bou Said można spędzić leniwe popołudnie, rozkoszując się swobodną atmosferą tego miejsca lub oddając się zakupowemu szaleństwu u lokalnych sprzedawców.

 

3. Monastir Ribat

Ribat czyli wojskowy klasztor muzułmański to jedna z najczęściej fotografowanych budowli nie tylko w Monastirze, ale nawet w całej Tunezji. Budynek jest masywny, otoczony wysokim murem. W dawnych czasach tego typu fortów w Monastirze było więcej, ich celem była ochrona linii brzegowej miasta. Ribat jest jednym z niewielu, które zostały zachowane w tak dobrym stanie, dzięki czemu zaistniał w kilku znanych filmach takich jak „Żywot Briana”, „Angielski pacjent”, „Matrix 2” czy „W pustyni i w puszczy”.

 

4. Kartagina

Kartagina była niegdyś bardzo znaczącym miastem, konkurującym z takimi potęgami jak starożytny Rzym. Była kolonią Fenicjan czyli jednych z największych w dziejach żeglarzy. Dzisiejsza Kartagina to tak naprawdę ruiny znajdujące się na przedmieściach Tunisu. Zabytek został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i powinien go odwiedzić każdy turysta zainteresowany przeszłością Afryki Północnej i całego starożytnego świata.

 

5. Grand Erg Oriental

Pustynia Sahara pokrywa większość wnętrza Tunezji, a najpiękniejszym jej zakątkiem jest pole wydm zwane Grand Erg Oriental. To poetycko piękne miejsce stanowi surrealistyczny i wspaniały krajobraz, kształtowany i zmieniany przez pustynne piaski. Niebywałą atrakcją tego miejsca jest możliwość wycieczki na wielbłądach lub jazdy konnej. Nigdzie w Tunezji nie ma takich zachodów słońca jak w Grand Erg Oriental.

 

6. Kairouan

Kairouan to czwarte najważniejsze miasto dla wyznawców islamu. Imponuje wspaniałą, arabską architekturą z meczetami, medresami i grobowcami. Najciekawszym rejonem w mieście są obrzeża i zaułki medyny z wąskimi, labiryntowymi ścieżkami, otoczonymi kolorowymi domami. Stare miasto Kairouan ma niepowtarzalny klimat dlatego tak chętnie odwiedzają je turyści z całego świata.

 

7. Sousse Medina

Medina w Sousse to urocza, stara dzielnica zapętlonych uliczek, otoczonych bielonymi domami. Jest rajem dla miłośników zakupów z ceramiką, wyrobami ze skóry i metalu na czele. Medina została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza ruchliwymi zaułkami centrum Sousse, warto się udać na miejscowe plaże, gdzie można uprawiać sporty wodne takie jak nurkowanie czy popróbować lokalnej kuchni w licznych tawernach i restauracjach.

 

8. Hammamet

Hammamet to przede wszystkim znany tunezyjski kurort turystyczny. Architekturę tego miejsca charakteryzują oryginalne, białe domy kontrastujące z błękitem morza. Relaksująca atmosfera tego miasta przyciąga wszystkich, którzy pragną opalać się na miękkim, złotym piasku lub spacerować zabytkowymi uliczkami starego miasta. To miejsce bezstresowe przez co tak chętnie odwiedzane.

 

 
Sprawdź nasze oferty wycieczek i wczasów:


Dominika Gródecka

18 Marca 2018

PARTNERZY PIN TRAVEL