Gdzie wyjechać na narty w sezonie 2018/2019? Część 1 WŁOCHY- DOLOMITY

Gdzie wyjechać na narty w sezonie 2018/2019? Część 1 WŁOCHY- DOLOMITY

Włoskie ośrodki narciarskie rozproszone są od Alp aż po Dolomity. Jazda na nartach czy snowboardzie we Włoszech jest nieco tańsza niż w sąsiednich kurortach we Francji, Szwajcarii i Austrii. Włoskie kurorty są również znane z przyjaznej, rodzinie atmosfery, słońca, pysznego jedzenia i mniej zatłoczonych stoków. Włochy oferują różnorodne możliwości jazdy na nartach w ponad 200 ośrodkach. Największe ośrodki narciarskie Dolomitów znajdują się w ich wschodniej części, wszystkie objęte jednym wspólnym karnetem narciarskim Dolomitisuperski, stanowią ogromny obszar o łącznej długości 1200 km tras.

Polscy organizatorzy turystyczni oferują wyjazdy narciarskie do Włoch z przelotem samolotem, przejazdem autokarem lub z dojazdem własnym.

 

Sprawdź naszą ofertę do Włoch samolotem już od 2120 PLN

 

Sprawdź naszą ofertę do Włoch autokarem już od 817 PLN

 

Sprawdź naszą ofertę do Włoch z dojazdem własnym już od 420 PLN

 

Najbardziej lubiane regiony i ośrodki narciarskie w Dolomitach

Val di Sole

Czyli Dolina Słońca to bardzo popularne miejsce znane z dużych opadów śniegu, bezchmurnej pogody i długich, niezatłoczonych tras zjazdowych, których jest tutaj aż 360 km połączonych 140 wyciągami.  Usytuowane są tu tak popularne ośrodki jak Madonna di Campiglio, Passo Tonale, Marilleva-Folgarida czy Pejo. Tereny narciarskie sięgają wysokości 3000 m n.p.m. Jest to miejsce idealne dla rodzin oraz wytrawnych narciarzy.

Val di Fiemme

Ten usytuowany na zachodnim krańcu Dolomitów region, jest jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych obszarów narciarskich nie tylko we Włoszech. W skład doliny wchodzi 5 ośrodków narciarskich posiadających łącznie blisko 150 km tras od początkujących aż po zaawansowane. Valle di Fiemme znajduje się bardzo blisko granicy z tyrolską częścią Austrii, a mimo że wielu mieszkańców mówi bardziej po niemiecku niż po włosku, kuchnia tego regionu jest idealnym połączeniem kultur tyrolskich i trydenckich.

Val di Fassa

To dolina stanowiąca przedłużenie Val di Fiemme. Jest rajem dla narciarzy i snowboardzistów, jednym z najlepiej zagospodarowanych ośrodków w całych Dolomitach. Swoją popularność zawdzięcza w głównej mierze połączeniu z Sella Ronda- największą stacją narciarską, skąd można dotrzeć na najwyższy szczyt Dolomitów- Marmoladę.

Val Gardena

To jedna z najpopularniejszych dolin w całym regionie, szczególnie dla rodzin i początkujących. Z ponad 200 km tras połączonych 83 wyciągami, zapewnia snowboardzistom i narciarzom bezpośredni dostęp do sieci Sella Ronda. Val Gardena została niedawno uhonorowana jako włoski ośrodek narciarski Numero Uno, w oparciu o wielkość ośrodka narciarskiego, standard i udogodnienia.

Tre Valli

Trzy Doliny to bardzo urozmaicony region narciarski, wielokrotnie nagradzany w rankingach oceniających najlepsze warunki narciarskie we Włoszech. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji ponad 120 km świetnie nasłonecznionych oraz różnorodnych tras, dzięki którym ośrodek nazywany jest perłą Dolomitów.

Civetta

To ośrodek narciarski położony najbliżej Wenecji, na południowym wschodzie Dolomitów w cieniu szczytów Monte Civetta i pobliskiego Pelmo. Jest przystosowany dla rodzin, emanuje tradycją i zapewnia zapierające dech w piersiach, nietuzinkowe widoki. Jest tutaj 25 wyciągów i 80 km tras dla narciarzy wszystkich poziomów, które łączą trzy doliny.

Alta Badia

To popularna stacja narciarska w Dolomitach oferująca ok. 130 km tras z bezpośrednim dostępem do słynnej sieci Sella Ronda. Alta Badia jest fantastyczna dzięki szybkim i wygodnym połączeniom wyciągów narciarskich, szerokim i zadbanym trasom narciarskim oraz śródziemnomorskiej i tyrolskiej kuchni. Początkujący, średniozaawansowani oraz eksperci znajdą tu dla siebie odpowiednie trasy.

Cortina d'Ampezzo

To wioska olimpijska o międzynarodowym charakterze. Jest to ekskluzywny kurort, w którym co roku odbywają się liczne zawody Pucharu Świata dzięki licznym, stromym stokom. Obszar narciarski Cortina d'Ampezzo oferuje w sumie 140 km tras.

 
Sprawdź nasze oferty wycieczek i wczasów:


Dominika Gródecka

12 Grudnia 2017

PARTNERZY PIN TRAVEL