Gdzie pojechać na ferie zimowe w styczniu i lutym? Propozycje wakacyjne zimą.

Gdzie pojechać na ferie zimowe w styczniu i lutym? Propozycje wakacyjne zimą.

Okres ferii zimowych przypadających w Polsce zawsze na styczeń i luty to dość często poszukiwany termin na różnego typu wyjazdy i urlopy. Nasze pociechy mają wolne w szkołach dlatego chcemy skorzystać z okazji i gdzieś rodzinnie wyjechać. Ponadto dla par czy singli to także dobry moment na krótsze lub dłuższe wakacje. Pogoda za oknem nie rozpieszcza więc marzy nam się eskapada do ciepłych krajów albo szusowanie na dobrze ośnieżonych stokach narciarskich. No właśnie, ale gdzie pojechać na ferie zimowe? Tak aby wypocząć i nie zbankrutować. Pin Travel śpieszy z pomocą.

 

1. Egipt

Egipt jest dobrym pomysłem na wakacje przez cały okrągły rok, jednak w okresie zimowym szczególnie lubianym prze Polaków. Wszystko to za sprawą ciepłego klimatu panującego w kraju faraonów nawet zimą. Rafa koralowa oraz możliwość różnorakich wycieczek fakultatywnych i aktywnego spędzenia wolnego czasu przyciągają do Egiptu rzesze spragnionych słońca turystów. Nie bez znaczenia jest też bardzo dobra baza hotelowa z Aquaparkami i innymi trakcjami. Więcej na temat Egiptu znajdziecie na blogu "Który egipski kurort wybrać na wakacje?" oraz "15 najważniejszych miejsc, które trzeba zobaczyć będąc na wakacjach w Egipcie".

 

 

 Sprawdź naszą ofertę Wczasów w EGIPCIE

 

2. Izrael

Izraela jest jednym z tych kierunków, który przynajmniej raz w życiu trzeba odwiedzić. To ziemia biblijna, kolebka wiary. Izrael to również atrakcyjny kraj dla osób mniej religijnych. Wszystko to za sprawą światowej klasy zabytków, surowego lecz pięknego krajobrazu, słonecznego klimatu oraz smacznej kuchni. Do Izraela warto pojechać zarówno na wycieczkę objazdową ze zwiedzaniem jak również na wczasy nad Morze Czerwone do prestiżowego kurortu Ejlat. O Izraelu piszemy tażke tutaj "TOP 10 Izraela. Co zobaczyć w kraju trzech religii?" oraz "Magia Izraela – cudowna podróż do Ziemi Świętej".

 

 

Sprawdź naszą ofertę Wczasów i Wycieczek w IZRAELU

 

3. Maroko

Maroko bardzo często przewija się w literaturze, sztuce, filmach czy kuchni. Ten Północnoafrykański kraj za sprawą swojego strategicznego położenia był od zawsze łącznikiem Europy z Afryką. To tu stykało się wiele kultur i cywilizacji. Do Maroka warto pojechać zarówno na wczasy nad Morzem Śródziemnym jak również na wycieczkę objazdową. Współczesne Maroko jest jednym z najbardziej postępowych krajów muzułmańskich, utrzymujących bliskie relacje z państwami zachodniego świata. Chyba każdy słyszał o miejscach takich jak Marrakesz, Casablanca, Agadir czy Rabat i chciałby je odwiedzić.

 

 

Sprawdź naszą ofertę Wczasów w MAROKU

 

4. Wyspy Kanaryjskie

Do największych i najczęściej wybieranych na wakacje Wysp Kanaryjskich należą: Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote i Fuerteventura. Nazwa tego hiszpańskiego archipelagu wbrew pozorom nie pochodzi o kanarków, ale od psów z łaciny „canis”. Bez względu na to, którą z wysp obierzemy za nasz cel podróży to możemy liczyć na dogodną pogodę, gdyż Wyspy Kanaryjskie są kierunkiem całorocznym, wyspami wiecznej wiosny. Każda z nich jest inna i cechuje się unikatowym krajobrazem oraz walorami przyrodniczymi. Inne informacje na ten temat "TOP 10. Najpiękniejsze plaże Wysp Kanaryjskich" oraz "Kanary czyli Wyspy Szczęśliwe. Dlaczego warto pojechać na Wyspy Kanaryjskie?"

 

 

Sprawdź naszą ofertę Wczasów w HISZPANII

 

5. Jordania

Jordania to kraj na Bliskim Wschodzie, który coraz bardziej otwiera się na świat i turystykę. Posiada światowej klasy stanowiska archeologiczne, rezerwaty przyrody i zabytki. Dzięki dostępowi do Morza Czerwonego w Jordanii można wypoczywać na plażach kurortów Tala Bay czy Akaba. Rekomendujemy ten kierunek także na niezapomnianą podróż po miejscach związanych ze starożytnością i religią. Jordańska Petra to to jedno z najbardziej znanych miast antycznych, słynące z budowli wykutych w skale.

 

 

Sprawdź naszą ofertę Wczasów w JORDANII

 

6. Cypr

Cypr to trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Jest nazywana wyspą Afrodyty, która według mitologii urodziła się  z piany morskiej. Lata są tu gorące i słoneczne, a zimy bardzo łagodne. Dzięki swej bogatej historii, Cypr daje możliwość zwiedzania różnorodnych zabytków, uprawiania sportów wodnych, pieszych wędrówek czy skorzystania z licznych szlaków rowerowych. Wyspa pełna jest piaszczystych plaż, z których aż 40 ma status Błękitnej Flagi. Współczesny Cypr podzielony jest na część północną zamieszkałą głównie prze ludność turecką oraz część południową zasiedloną prze Greków.

 

 

Sprawdź naszą ofertę Wczasów na CYPRZE

 

7. Włochy

Włoskie Dolomity są bardzo chętnie wybierane przez Polaków na ferie zimowe za sprawą doskonale przygotowanych stoków, różnorodnych typów tras i gwarancji śniegu. We włoskie góry polecimy samolotem (do Werony lub Mediolanu), pojedziemy autokarem lub własnym samochodem. Najwięcej ofert narciarskich jest do bardzo lubianych przez naszych rodaków miejscowości takich jak Livigno, Marilleva, Madonna di Campiglio czy Passo Tonale. "Gdzie wyjechać na narty w sezonie 2018/2019? Część 1 WŁOCHY- DOLOMITY"

 

 

Sprawdź naszą ofertę Nart we WŁOSZECH

 

8. Austria

Jeśli myślimy o Austrii to chyba zawsze w kontekście gór i białego szaleństwa na nartach czy snowboardzie. W przeciwieństwie do Włoch, Austria nie ma dostępu do morza, dlatego prawie cała turystyka opiera się tutaj o wyjazdy narciarskie. Kraj posiada doskonałe do tego warunki naturalne, a Alpy zajmują aż dwie trzecie terytorium Austrii. Najchętniej wybierane przez Polaków są austriackie lodowce takie jak Pitztal, Kaunertal czy Hintertux, w których poszusujemy od października do maja. Najwięcej osób wybiera się do Austrii własnym samochodem a rzadziej autokarem.

 

 

Sprawdź naszą ofertę Nart w AUSTRII

 

9. Słowacja

Słowacja to nasz południowy sąsiad, u którego tereny podgórskie zajmują około 60% jego powierzchni. Za sprawą małej odległości od Polski, dobrze przygotowanego zaplecza narciarskiego i przystępnych cen stał się bardzo popularny, głównie na krótkie weekendowe wyjazdy, ale także dłuższe zimowe pobyty. Panują tu bardzo dobre warunki do jazdy, a w razie konieczności stoki są również sztucznie naśnieżane. Najpopularniejszym miejscem w słowackich tatrach jest oczywiście Jasna – Chopok z 50 km tras na wszystkich stopniach zaawansowania.

 

 

Sprawdź naszą ofertę Nart na SŁOWACJI

 

O propozycjach ferii zimowych pisaliśmy także rok temu: „Gdzie pojechać na ferie zimowe? Najciekawsze propozycje samolotem, autokarem i własnym samochodem”. Sprawdźcie koniecznie :)
Sprawdź nasze oferty wycieczek i wczasów:


Dominika Gródecka

30 Listopada 2018

PARTNERZY PIN TRAVEL